Getry piłkarskie – czemu warto wybrać najlepsze?

W zasadzie nie ma chyba drużyny piłkarskiej, która nie szukałaby oszczędności. Wyposażenie piłkarzy jest dość kosztowne, a niektóre z akcesoriów piłkarskich ulegają szybkiemu zużyciu i wymagają cyklicznej wymiany. Są jednak rzeczy, na których nie warto oszczędzać, Tak jest w przypadku getrów piłkarskich, Czemu to tak ważny element stroju sportowca? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich getrów? Sprawdź!

Getry piłkarskie jako ochrona stopy

W ciągu 90 minut meczu, ale tez podczas treningów i innych aktywności, stopa piłkarza narażona jest na otarcia, powstawanie pęcherzy i nadmierne pocenie, które może prowadzić nawet do zmian grzybicznych! Nie musi tak być! Aby stopa zawodnika podczas aktywności fizycznej miała zapewnione zdrowe warunki, a co za tym idzie – gwarantowała komfort w trakcie gry – musi być odpowiednio „zabezpieczona”. Getry piłkarskie nie tylko świetnie dopasowują się do stopy, ale też mogą zapobiegać otarciom i nadmiernemu poceniu się. Aby jednak tak było, powinny mieć odpowiedni skład i być najwyższej jakości.

Jak wybrać dobre getry piłkarskie?

Getry piłkarskie sprawdzą się zarówno w trakcie treningów, ale też zapewniają profesjonalną prezencję podczas oficjalnych rozgrywek. Getry powinny być wykonane z elastycznych, oddychających dzianin i idealnie dopasowywać się do łydki i stopy zawodnika. Warto celować w modele z dodatkiem elastanu, wykonane z wysokiej jakości dzianin. Właśnie takie dobrze przylegają do ciała, nie zatrzymują krążenia i nie powodują dyskomfortu związane z uciskaniem. To, co ważne – pod getry piłkarskie lub bezpośrednio na nie, można założyć specjalne ochraniacze. Taki komplet zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i wysoki komfort w trakcie gry.

Getry piłkarskie a strój piłkarski

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę wybierając getry piłkarskie jest również ich kolorystyka. Zakładane na czas meczu powinny stanowić z kompletem piłkarskim spójny duet. Niektóre drużyny piłkarskie wybierają getry pasujące do barw klubu, a co za tym idzie – kolorystyki strojów. Inni wolą zwrócić na siebie uwagę decydując się na modny kontrast między getrami, a kompletem meczowym. Wybór innego koloru getrów jest również dobrym pomysłem na odróżnienie zawodników przeciwnych drużyn, którzy występują w podobnych barwach.

Skarpety, czy getry?

Podczas zwykłych treningów, postawienie na skarpety nie jest złym rozwiązaniem. Jeżeli jednak zawodnicy chcą wziąć udział w oficjalnym meczu, wybór dłuższych getrów jest jednym z częściej wybieranych, niemal obowiązkowych rozwiązań. Getry chronią nie tylko stopy, ale i łydki zawodników przed otarciami, zapewniają optymalną temperaturę i mogą zakrywać ochraniacze.

Jak widzisz, getry piłkarskie pełnią wiele ważnych funkcji. Warto zatem wybrać te najlepsze, z górnej półki cenowej. Pamiętaj, że nie oznacza to stawiania na rozpoznawalną markę, ale raczej na jakościowy skład i właściwości wybranego modelu. Na sam początek warto kupić przynajmniej 3 pary getrów. Doświadczeni piłkarze potrzebują ich jednak znacznie więcej!